Hledat

Spolupráce

Hledáme obchodní zástupce pro všechny regiony v ČR. Žádosti zasílejte na info@antibacteria.cz

Sortiment pro zdravotnictví

Naše textilie je konstruovaná jako funkční materiál, tzn.vlákno má téměř nulovou nasákavost (0,01% ), odvádí pot a jiné tekutiny do další vrstvy, prostředí. Nepřilne k pokožce. 

Vlhkost pokožky společně s teplem a nasákavostí klasických materiálů (PAD 5%,BA 60%) je hlavní příčinou množení bakterií a s tím spojený zápach, nepříjemné svědění, tvorba pupínků, potniček. Vlastnosti polypropylénového vlákna společně s antibakteriální, bakteriostatickou funkcí jsou důležitým faktorem :

  • Snížení počtu bakterií.
  • Komfort nošení tzn. nevzniká nepříjemný zápach a pocit ulepenosti pokožky.

Ponožky pro diabetiky  (Klinické hodnocení)

Ponožky jsou konstruovány jako dvouvrstvý materiál, kde vnitřní část je tvořena vlákny s antibakteriální, bakteriostatickou funkcí, vnější část nasákavým materiálem (bavlna, vlna). U tenkých ponožek dochází k prolínání obou vrstev.

Lýtková část je zakončena nesvírajícím a jemným lemem, ale tak, aby nedošlo ke sklouzávání ponožky směrem dolů a možnému shrnování v botě.

Prstová část ponožky je ukončena řetízkovým spojem, tzn. hladké spojení mezi špicí a nártovou částí , jako prevence vzniku otlaků (bez vystouplého švu).

Tyto vlastnosti zabezpečují vysoký komfort nošení, vysokou účinnost a vlivem bakteriostatické funkci vlákna nemůže dojít k podráždění pokožky.

Klinické hodnocení bylo provedeno u ponožek pro diabetiky :

 AT 01 , AT 02 , AT 08 , AT 09 , AT 12 , AT 14 , DS 08 , DS 02 , DS 09 , DS 14

 

Ponožky AGIVA

  • tenké, letní
  • poloplyšové (tenký nárt, jemný plyš na šlapce)
  • celoplyšové (zimní, studené nohy)

Spodní prádlo, oděvy 

Textilie byla konstruována jako dvouvrstvý materiál. Vnitřní vrstva je z polypropylénového vlákna  s antibakteriální, bakteriostatickou funkcí, Vnější vrstva může být tvořena tou samou textilií popř. bavlnou, vlnou, atd., pro rychlý odvod potu a jiných tekutin od pokožky. Bakteriostatická funkce prádla a oděvů nejenže odstraňuje pachy, ale také udržuje biologickou rovnováhu pokožky.

Nově bylo uvedeno na trh prádlo ve složení polypropylénové vlákno s Ag+, modal, elastan. Kombinací různých "tlouštěk" vláken ( různý dTex vlákna ) byl vytvořen zajímavý efekt odvětrání úpletu, sametový omak i lesk a příjemný netlakový stisk. Kombinace hydrofóbního a hydrofilního materiálu vytváří velice příjemné prostředí na pokožce. Konstruovaná textilie není na bázi double face. 

Použití:

  • pro osoby se sníženou imunitou
  • funkční oděvy pro personál nemocnic

Povlečení 

Textilie je konstruována jako dvouvrstvý materiál. Vnější vrstva (kontakt s pacientem) je tvořena textilií z polypropylénového vlákna s antibakteriální a bakteriostatickou funkcí. Vnitřní vrstva (kontakt s matrací) je tvořena bavlnou, pro odvod potu a tělních tekutin od pokožky pacienta. Nulová nasákavost vlákna, rychlý transport tekutin od těla vytváří pocit sucha a svěžesti u pacienta.

Použití:

  • prevence
  • rychlý odvod tekutin od těla

 

Pahýlové návleky  ( Klinické hodnocení)

 Pahýlový návlek s antibakteriálním účinkem Ag+, je vyroben z mikrovlákna pro svou jemnost a prodyšnost, čímž se výrazně zlepšil komfort nošení ortopedicko-protetických pomůcek. Nebyly pozorovány alergické reakce ve smyslu změny kožního krytu, zarudnutí, hypertemie, otlaků.

Apex návleku je řešen řetízkovým spojem, nevytváří šev a nezpůsobuje tím otlaky. Jemná komprese zaručuje objemovou stálost, pahýlový návlek se nevytahuje, nevytváří sklady a tím nehrozí tvorba sekundárních otlaků.

Dochází také k výraznému snížení zápachu.

Pahýlový návlek není již hrazen zdr. pojišťovnou.

Všechny pahýlové návleky jsou shodného průměru , roztažnost max. do 60 cm  po obvodu. Mění se pouze délka návleku  30 cm, 40 cm, 50 cm.

Výsledky užití antibakteriálního pahýlového návleku bez zavedení dalších léčivých přípravků najdete v "Atesty"

Bylo provedeno klinické hodnocení. 


Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Poštovné
0,00 Kč Celkem

K pokladně

Polypropylenový flees